

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS-422, RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 3.3 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 250 kbps, 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 150 mV |
Stock: 3698
Distributors
pcbx
Unit Price$3.09061
Ext.Price$3.09061
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.09061 | $3.09061 |
| 10 | $2.35385 | $23.53850 |
| 25 | $2.16992 | $54.24800 |
| 50 | $2.06610 | $103.30500 |
| 100 | $1.96724 | $196.72400 |
| 300 | $1.87893 | $563.67900 |
| 500 | $1.79458 | $897.29000 |
| 1000 | $1.71402 | $1714.02000 |
